Loading…

Naprawa liczników – Audi

Naprawa liczników Audi

W samochodach Audi najczęściej spotykaną usterką są zanikające wskazania środkowego wyświetlacza – tzw. FIS.

wymiana-wyswietlacza-lcd-fis-audi-a3a4a6tt-poznan

W przypadku problemów z wyświetlaczem FIS czyli zanikającymi wskazaniami lub pogarszającym się stopniowo kontrastem jedynym skutecznym sposobem naprawy jest jego wymiana na odpowiedniej jakości zamiennik.

Powyższe usterki występują w Audi A2, A3, A4, A6 z licznikiem firmy VDO, oraz A3, A4, A6 i TT firmy Jaeger (Magneti Marelli). Na wymienione przez nas podzespoły wysokiej jakości dajemy 2 lata gwarancji.

Zdarza się jednak równie często, że uszkodzeniu problemów licznikach Audi ulega mikroprocesor, co skutkuje różnymi niekontrolowanymi zachowaniami poszczególnych części licznika. Drgania wskazówek, migotanie podświetlenia i wyświetlaczy, lub jeszcze inne objawy występujące początkowo w niższym zakresie temperatur to typowy objaw usterki. Konieczność wymiany procesora wiąże się też z przepisaniem z uszkodzonego egzemplarza wszystkich danych związanych z parametrami pracy konkretnego licznika, jego przebiegiem oraz kluczami i danymi immobilisera. To dla nas nie problem i wszystko w cenie wymiany procesora.

W przypadku zawyżania lub zaniżania parametrów pracy poszczególnych wskaźników zawsze przeprowadzamy po ich wymianie stosowne kalibracje co gwarantuje poprawne wskazania zaraz po zamontowaniu do samochodu.

Kiedy na wyświetlaczu ERROR lub DEF.

Taki efekt jest najczęściej rezultatem nieudolnej korekty lub innych manipulacji w obszarze oprogramowania samego licznika. W takim przypadku może już także występował problem z uruchomieniem samochodu. Na bazie posiadanej wiedzy, doświadczenia, oraz odpowiednich narzędzi podejmiemy się kompleksowej misji postawienia Twojego auta na nogi.

W nowych egzemplarzach Audi z serii A6 i Q7 obserwujemy coraz częściej pojawiające się problemy dotyczące zaniku podświetlenia tarcz licznika. Na bazie odpowiedniej jakości części zamiennych potrafimy rozwiązać także ten problem.

W przypadku nowych modeli aut naprawa ich liczników to praktycznie jedyna alternatywa przed ich bardzo kosztowną wymianę na nowe wraz z ich kodowaniem w serwisie.

Zamiana na używane nie wchodzi w grę ze względu na dodatkowe zabezpieczenie stosowane przez koncern Audi tzw. „elektroniczną ochronę komponentów”.

Możemy również zmienić kolor podświetlenia Twojego licznika.